Taro burvība
Atklāj Taro noslēpumus

Deviņas maģiskas veiksmes receptes

Iesaka psihologi un ekstrasensi.


Pasaule sākas tavā galvā!

Veiksmes nodrošināšanai vari izmantot šādu jauku metodi. Iedomājies olu, no kuras izšķīlies smaragdzaļš veiksmes pūķītis (nejaukt ar briesmīgo zaļo šņabja pūķi!) To jāpadzirda ar pienu un jānoglauda viņa zaļā galva. Šis radījums ir simpātisks un dzīvespriecīgs. Iedomāto artefaktu izaudzē līdz septiņu metru garumam un no rīta izlaid uz ielas pa ceļu, kuru izvēlēsies pats, 20 minūtes pirms iziešanas. Kad mēģināju sekot šai metodei arī pati, pirmajā dienā nekas īpašs nenotika. Tikai darbā visi man nez kāpēc bez iemesla uzsmaidīja.

Otrajā dienā nepazīstamā rajonā meklēju automazgātavu. Un domās pa priekšu palaidu pūķīti. Automazgātuve brīnumainā kārtā atradās pēc piecām minūtēm (parasti es stundām ilgi klīstu sava topogrāfiskā kretīnisma dēļ). Rindas nebija, es izrādījos pirmā. Nākamajā dienā kopā ar mammu pavadīju paziņu uz lidostu. Atpakaļceļā bija milzīgs satiksmes sastrēgums. Bijām pārliecinātas, ka tajā nīksim vismaz stundu.

Paglaudījusi galvu Karlo (sievietes parasti sauc savu pūķīti vīriešu vārdos, bet vīrieši izvēlas sieviešu vārdus), nosūtīju viņu pa priekšu izklīdināt „korķus”. Un mēs tikām atpakaļ vēja ātrumā! Nemelošu, sakot, ka atradu uz ielas somu ar desmit tūkstošiem latu, tomēr bieži vien atgadās kas neparasts. Nu, ko – jāgaida Pūķa gads, jo tad Karlo noteikti kļūs vēl spēcīgāks?!

Lai izveidotu deviņu veiksmes superrecepšu sarakstu, aptaujāti gan psihologi, gan ekstrasensi. Ar viņu palīdzību izveidots unikāls veiksmes algoritms. Lieto uz veselību!


Sapņo lielus sapņus!

No vienas puses, veiksme šķiet kas līdzīgs brīnumam. No otras – cilvēces prātīgākā daļa jau sen atskārtusi, ka gadiem gaidīt uz brīnumu, slēpjoties ierakumos un lepni spītējot sliktiem laikapstākļiem, nemaz nav obligāti. Kārtīgi aplūkojot un izanalizējot vēstures piemērus, ir izskaitļots algoritms, kas palīdz veiksmi notvert, noturēt, attīstīt, padalīties tajā ar citiem un tā tālāk. Sākumā jāsaprot, kas tā veiksme vispār tāda ir.

Hellēņi, senās Grieķijas iedzīvotāji, piemēram, uzskatīja, ka veiksme ir jaunava ar visnotaļ oriģinālu matu sakārtojumu – garu poniju un izskūtu pakausi: mājiens uz to, ka jāpaspēj viņa notvert, kamēr tā pavērsusies pret mums ar seju. Austrumeiropieši savukārt veiksmi bieži dēvē par sliņķu labāko pavadoni. Galvenais – pareizajā veidā gulēt uz krāsns, neko nedarīt un gaidīt līdaku, kas noteikti parādīsies un izpildīs visas vēlēšanās. Tradicionālajā tieksmē bez bezmaksas labumiem sakņojas daudzas reklāmas kampaņas. “Paklau, paņemsim bankā simt tūkstošus lielu kredītu,” jauna meitene priecīgi iesaka savam mīļotajam. Un ko tik mums nesola čipsu, jogurtu un alus ražotāji – kvadradciklus, atpūtas namiņus, braucienus uz Parīzi… Viss, kas vajadzīgs to iegūšanai – pavisam nedaudz veiksmes.

Turklāt tad, kad ilgi gaidītā veiksme beidzot ir klāt, sākas pavisam neparedzamas lietas. Piemēram, kāds 48 gadus vecs vīrietis loterijā laimēja 30 000 eiro. Nopirka dzīvokli un mašīnu, bet sieva un sievasmāte virpirms viņu apvainoja par daļas naudas piesavināšanos un pēc tam… mēģināja nogalināt. Kāda sieviete, laimējusi miljons dolāru, uzreiz metodiski sāka tos nodzert, cienājot arī kaimiņus, bet pēc tam aizrāvās ar automašīnām: pirka, sadauzīja un pirka atkal jaunas. Pēc pieciem gadiem nodzērās, nodedzināja dzīvokli un nomira nabadzībā. Daudzi veiksminieki, kas laimējuši lielas naudas summas, arī atzīst, ka viņu mierīgā dzīve līdz ar to beigusies. Uz viņiem ar pirkstu rāda garāmgājēji, aizdot naudu lūdz paziņas un draudus sūta nepazīstami skauģi.

Psihologs-konsultants un biznesa treneris Jurijs Ļiņeckis visbiežāk konsultē patiesi veiksmīgus cilvēkus – jahtu, penthausu un dārgu mašīnu īpašniekus. To visu viņa klienti labākajā gadījumā bauda piecas stundas dienā, bet viss pārējais viņu laiks ir saplānots pa minūtēm. Pēc viņu domām veiksme ir apstākļu sakritība, kuru cilvēks rada, pieņemot virkni pareizu lēmumu. Tomēr nav vērts saskumt, iedomājoties sevi, piekaltu darbagaldam un iedvesmu gūstot vien no saukļiem par sūra darba saldajiem augļiem. Ja ievērosi deviņus veiksmes likumus, viss var notikt kā esam to sapņojuši, bez pārcilvēciskām pūlēm un sviedru liešanas.


Pirmkārt- stratēģisks lēmums

Pieņem stratēģisku lēmumu, ko īsti vēlies panākt. Vispār tas nav tik viegli, kā izklausās. Piemēram, var pirms aizmigšanas censties vizualizēt savus sapņus. Bet miegs var pārņemt jau pie trešā sapņa iedomāšanās. Reizēm šķiet, ka gribas kaut ko vienu. Tomēr, to iegūstot, nav ne prieka, ne laimes sajūtas. Taču sapņot vajag tik un tā. Lai nenotiktu kā anekdotē…

No vecuma nomira kāds cienījams cilvēks, Jānis Bērziņš. Kā jau pienākas, nokļuva paradīzē. Putniņi dzied, visapkārt pārpasaulīgs skaistums. Pēkšņi viņš ierauga slepenas durtiņas, uz kurām uzrakstīts “Viss Jānim Bērziņam”. Nenoturējās, atvēra durvis un pārsteigumā iekliedzās: skatienam pavērās pavasarīga dārza ieskauta savrupmāja, piebrauktuvē – jaunākā modeļa mersedess, bet pa logu smaidīga māj “Miss Pasaule”. Jānis Bērziņš saskuma un metās pie dieva tā kunga: “Kā tad tā, Dievs? Visu dzīvi uz zemes es tevi godāju. Bet tu mani tā sodi ne par ko!” Dievs rokas vien noplātīja: “Es izpildīju visas tavas vēlēšanās: iedevu tev nelielu divistabu dzīvoklīti, sievu, kas prot cept pīrāgus, un uz dzīves beigām – “Volkswagen Passat”. Ne par ko citu taču tu nesapņoji!”


Pārvērt vēlēšanos nodomā!

Pārvērt vēlēšanos nodomā. Kad tu saki: „Es gribu, lai man viss BŪTU,” tu pēc ekstrasensu domām pasaki, ka viss jau ir BIJIS. Tāpēc jāapgūst TAGADNES izteiksmes formas: „Es jau redzu sevi gan garīgi, gan materiāli bagātu. Es ar prieku sajūtu sevī veiksmes garu.”


Necenties plānot pilnīgi visu

Necenties visu plānot un ierobežot veiksmi, iedomājoties, tieši kādā veidā īstenosies tas, par ko sapņo. Atlaid situāciju. Populārā televīzijas šova „Ekstrasensu cīņas” uzvarētājs Romāns Fads to formulē šādi: „Nevajag censties dzīvot pēc plāna. Vispirms mašīna, pēc tam dzīvoklis, vasarnīca. Es ieteiktu ievērot principu, kā pārvietojas automašīna naktī. Desmit metri ceļa tiek izgaismoti, un ar to pietiek. Nav vērts sīki izstrādāt plānus. Kā teica viens no Bulgakova varoņiem: „lai cilvēks varētu dzīvot pēc plāna, viņam būtu jādzīvo vismaz 1000 gadu.”


Izvirzi vairākus mērķus

Izvirzi uzreiz vairākus mērķus, izvairies no emocionālas piesaistes. Ekstrasensi uzskata, ka veiksme mīl brīvus, „vieglus” cilvēkus, kuri izjūt Visuma ritmus. Cilvēkus, kas nav pārāk stipri piesaistījušies kaut kam vienam. Ja tev ir vairāki mērķi, katru no tiem nav iespējams censties īstenot par simt procentiem. Un tas ir ļoti labi! Ideālā gadījumā tev vajadzētu piecus lielus mērķus. Katram no tiem veltīsi tikai 20 procentus uzmanības. Un sapnis īstenosies daudz ātrāk nekā tad, ja būtu bijis tikai viens plāns.


Saglabā gaišu skatu!

Saglabā pozitīvi attieksmi pret cilvēkiem un dzīvi. Sajūsminies, brīnies, iemīlies. Tā iesaka psihologi. Atceries, kā filmā „Iemīlējies pēc paša gribas” Jankovska varonis, strādājot pie darbagalda, nodarbojās ar pašiedvesmu, pats sev iestāstot, kā viņam patīk šis darbs? Un tas palīdzēja, turklāt kā vēl!


Nežēlo pūles!

Lai vajadzīgajā brīdī atrastos īstajā vietā, nežēlo zināmas pūles. „Lieta tāda: ja veiksme cilvēkam nāk pilnīgi „bez maksas”, viņam parasti pietrūkst spēka to noturēt,” uzsver Jurijs Ļiņeckis. „Piemēram, ja mēs kaut ko darām, pēc kaut kā tiecamies un pēkšņi laimējam loterijā vai saņemam kādu citu liktens bonusu, tas ir normāli. Budisti sauc šādu sakritību par „ziediem ceļa malā”- tās ir zīmes, ka cilvēks izraudzījies pareizo ceļu. Tu ej uz mērķi un mierīgi un priecīgi tos noplūc. Un tie tevi nenovirza no ceļa un netraucē doties uz mērķi. Savukārt, ja šie ziedi ir viss, par ko tu sapņo, bet nekāda ceļa vispār nav, stāsta beigas var būt pavisam bēdīgas.”


Iemācies “sazemēt” emocijas!

Vēl viens veids, kā noturēt veiksmi – iemācīties to „sazemēt”. Lai nesekotu emocionāls kritums, nepieciešams harmonizēt savas emocijas. Vislabāk to izdarīt ar fiziska darba palīdzību. Piemēram, ja saņēmi jauna, perspektīva darba piedāvājumu, padalies šajā ziņā ar draugiem un tuviniekiem. Un pēc tam … sāc uzkopt dzīvokli. Fizisks darbs ir labākais veids, kā „sazemēt” veiksmi, lai pēc tam mierīgi un pārliecināti dotos kopā ar to tālāk.


Izmanto pilsētas spēku un vājumu

Veiksme lielā pilsētā ir tēma atsevišķai sarunai. Tās egregors var kļūt gan par tavu sabiedroto, un tad tu nenokavēsi tikšanās un bieži nejauši satiksi vajadzīgos cilvēkus, gan pretinieku – un tad neiztikt bez sabiedriskajā transportā nomīdītām kājām, sastrēgumiem, nekaunīgiem pārdevējiem un monstroziem priekšniekiem. Jurijs Ļiņeckis iesaka: lai iekļautos pilsētas augšupejošajā veiksmes plūsmā, centies pievērst uzmanību sīkumiem. Kādā krāsā ir kafejnīcas izkārtne pretī tavam birojam? Un, skat, kā uz asfalta mirdz 10 santīmi… Tos jāpaceļ – uz veiksmi!


Nākotnē skaties droši!

Beidz baidīties par nākotni, iemācies priecāties par grūtībām, pasaki paldies liktenim par veiksmi! Kristietībā žēlošanos uzskata par smagu grēku. Šai ziņā vērts citēt Eleonoru Rūzvelti: „Neviens nespēs radīt jūsos nepilnvērtības sajūtu bez jūsu pašu piekrišanas.” Potenciāli neveiksminieki piedzimst ļoti, ļoti reti… Un vari būt drošs, tu noteikti pie viņiem nepiederi!


Avots: http://www.dzivei.lv/